Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Zyrtare: Mourinho nënshkruan për Real Madrid 31.05.2010

Shko poshtë 
AutoriMesazh
tifo_ultras
Co-Admin
Co-Admin
tifo_ultras



Zyrtare: Mourinho nënshkruan për Real Madrid 31.05.2010 Empty
MesazhTitulli: Zyrtare: Mourinho nënshkruan për Real Madrid 31.05.2010   Zyrtare: Mourinho nënshkruan për Real Madrid 31.05.2010 EmptyMon 31 May - 6:12

Zyrtare: Mourinho nënshkruan për Real Madrid 31.05.2010 Firma1ib

Jose Mourinho është prezantuar edhe zyrtarisht si trajner i Real Madridit sot në dhomën e shtypit në Santiago Bernabeu.
Një javë pasi fitoi Ligën e Kampionëve me Interin në Bernabeu, Mourinho është rikthyer në të njëjtin stadium për të pasuar Manuel Pellegrini në karrigen e trajnerit. Mourinho ka qenë I shoqëruar në konferencë nga menaxheri gjeneral Jorge Valdano.
“Nuk e di nëse jam lindur për të stërvitur Real Madridin, por sigurisht jam lindur për të qenë trajner. Më pëlqejnë sfidat dhe kjo është një sfidë për mua. Jam joshur nga historia e shkëlqyeshme dhe tradita që ka Madridi, por po ashtu edhe për shkak të frustrimit të tyre në vitet e fundit për të fituar tituj. Madrid është një klub i veçantë, dhe të mos jem në gjendje të drejtoj Madridin do të ishte një boshllëk në karrierën time”.
“Unë kam një mentalitet fitues dhe Madridi duhet gjithmonë të ketë lojtarë të shkëlqyeshëm dhe trajnerë ët shkëlqyeshëm. Dua lojtarët e mi të ketë të njëjtin mentalitet fitues. Ky është motivim, për të pasur lojtarë që ndajnë të njëjtin mendim”, ka thënë Mourinho.
Portugezi do të jetë trajneri i 11-të që drejton Real Madridin në shtatë vitet e fundit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zyrtare: Mourinho nënshkruan për Real Madrid 31.05.2010
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zyrtare: Jose Mourinho, trainer i ri i Real Madrid 29.05.2010
» Zyrtare: Ozil Lojtar Me i Ri i Real Madrid (17.08.2010)
» Jose Mourinho: Jam i lumtur në Real Madrid, dhe kam ndërmend të respektojë kontratën time(05.02.2011)
» Diego Milito:Unë kurrë nuk ishte afër bashkimit me Jose Mourinho në Real Madrid.Unë preferoj Interin(05.02.2011)
» Morunhi do,Essien dhe A.Cole te Real Madrid 26.05.2010

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::  Lajme / Info / Merkato / Lojtaret / Gjithçka Rreth Klubit Zikalter :: Lajme Fc.Inter-
Kërce tek: