Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Milito: "Grupi, Forca e Vertete e Ketij INTERI" (31.03.2011)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fc.Inter Albanian
Admin
Admin
Fc.Inter Albanian



Milito: "Grupi, Forca e Vertete e Ketij INTERI"  (31.03.2011) Empty
MesazhTitulli: Milito: "Grupi, Forca e Vertete e Ketij INTERI" (31.03.2011)   Milito: "Grupi, Forca e Vertete e Ketij INTERI"  (31.03.2011) EmptyThu 31 Mar - 0:40

Milito: "Grupi, Forca e Vertete e Ketij INTERI"  (31.03.2011) Diego-13

Bomberi Zikalter, Diego Milito i intervistuar nga mikrofonat e Corriere della Sera ka folur per rikthimin e tij ne fushen e lojes keto dite dhe demtimin e tij qe tashme duket se eshte lene pas: "Tani ndjehem mire, demtimi qe me ka detyruar te qendroj jasht fushave te lojes per nje kohe kaq te gjate mund te them se eshte kaluar me sukses dhe uroj qe mos te me ndodhe me dicka e tille. Ne 2 seancat e fundit stervitore kam arritur te punoj mjaft mire dhe mendoj se jam i gatshem te zbres ne fushen e lojes per te dhene kontributin tim qe ne ndeshjen e ardhshme, derbin perballe Milanit. Nuk kam pasur kurre ne karrieren time demtime si ne kete vit, eshte mese e veshtire te rrish te shikosh ndeshjen nga Tribuna duke ditur qe nuk mund te besh asgje per te ndihmuar shoket e ekipit kur gjenden ne nevoje."
Diego Milito duket se insiston mbi faktin qe derbi eshte nje ndeshje mjaft e rendesishme: "Ishte paksa e veshtire te imagjinonim se perball ksaj ndeshjeje te madhe do te gjendeshim me 2 pike diference nga Kryesuesit. Ardhja e Leos ne drejtimin Zikalter mund te them se ka sjelle ndryshimin e mentalitetit duke e krahasuar ate me fillimin e ketij sezoni futbollistik. Forca me e madhe e ekipit eshte tek Grupi i lojtareve qe perbejne ate, te gjith se bashku mund te them se nuk e kemi pranuar faktin qe ndodheshim larg vendit kryesues, jemi nje skuader qe nuk e pranon faktin qe ka humbur, jemi bere per te fituar te gjith se bashku. Kemi cilesi mjaft te medha ne grup..."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Milito: "Grupi, Forca e Vertete e Ketij INTERI" (31.03.2011)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zanetti: "Fitore e Arritur Fale Karakterit Te Forte Te Ketij Grupi" (24.04.2011)
» Berti: "Nese Luan Interi i Vertete. FITON" (15.03.2011)
» Sneijder: "Sonte Do Te Luaje Interi i Vertete". Premier League? "Kam Nje Kontrate" (15.03.2011)
» Milito: Interi është shtëpia ime . . . (17.11.2011)
» Mauro Zarate ne Twitter: "Forca Lazio, Forca!"(10.09.2011)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::  Lajme / Info / Merkato / Lojtaret / Gjithçka Rreth Klubit Zikalter :: Lajme Fc.Inter-
Kërce tek: