Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Eto’o: Messi kërkoi nga Guardiola të mos më shiste (19.09.2010)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
tifo_ultras
Co-Admin
Co-Admin
tifo_ultras



Eto’o: Messi kërkoi nga Guardiola të mos më shiste (19.09.2010) Empty
MesazhTitulli: Eto’o: Messi kërkoi nga Guardiola të mos më shiste (19.09.2010)   Eto’o: Messi kërkoi nga Guardiola të mos më shiste (19.09.2010) EmptySun 19 Sep - 5:40


Eto’o: Messi kërkoi nga Guardiola të mos më shiste (19.09.2010) Dassn


Sulmuesi i Interit, Samuel Eto’o, ka pohuar se Lionel Messi tentoi që ta bindë Pep Guardiolën që të mos e largonte atë nga Barcelona, përkundër këmbënguljes së teknikut katalanas për shitjen e sulmuesit kamerunas.

“Unë kam luajtur dhe kam fituar tituj me Ronaldinhon, Messin dhe shumë lojtarë të tjerë të mëdhenjë. Kur Ronaldinho erdhi te Barcelona, ata nuk fituan asgjë. Kur unë arrita, ne fituam gjithçka”.
“Kur Pep Guardiola dëshiroi që unë të largohesha, Messi shkoi te ai dhe i tha: ‘Le të shkojë kush ke dëshirë ti, por jo Eto’o’. Të gjithë trajnerët e mi do t’iu thonë se unë jam profesionist i madh. Unë kam qenë shembull në aspektin e disiplinës dhe gjithnjë kam qenë rigoroz e professional”, ka thënë Eto’o për L’Equipe.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Eto’o: Messi kërkoi nga Guardiola të mos më shiste (19.09.2010)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ilaci per Moratin, Guardiola 24.05.2010
» Maradona: Messi më i mirë se unë 24.05.2010
» Messi:Brazili , Anglia, dhe Spanja janë më të mirët 28.05.2010
» Cosmi: “Materazzi me kerkoi qe te mundja Milanin” (20.03.2011)
» Guardiola të vazhdojë kontratën

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::  Lajme / Info / Merkato / Lojtaret / Gjithçka Rreth Klubit Zikalter :: Lajme Fc.Inter-
Kërce tek: