Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare

Co-Admin
Co-Admin
eN

Nuk fillon mir Interi (11.09.2011) Empty
MesazhTitulli: Nuk fillon mir Interi (11.09.2011)   Nuk fillon mir Interi (11.09.2011) EmptySun 11 Sep - 9:43

Nuk fillon mir Interi (11.09.2011) 01-09-2011-12-09-02-184mdf28498

Takimi i zhvilluar në stadiumin e nxehtë ‘Renzo Barbera’, ndërmjet Palermo dhe Inter ka përfunduar me fitoren e skuadrës vendase me rezltatin 4:3.
Ishin pikërishtë mysafirët të cilët kaluan në epërsi në minutën e 33-të me golin e Diego Milito. Ky ishte goli i vetëm në pjesën e parë.
Në pjesën e dytë vendasit arritën me anë të Miccoli të barazojn rezultatin në minutën e 48-të. Nuk kaloi shumë kohë dhe Inter riktheu epërsin me golin e dytë të shënuar nga Milito i cili shënoi në minutën e 51-të nga penaltia. Por vendasit sikur nuk u pajtuan me epërsin e mysafirëve dhe në minutën e 54-të barazuan përherë të dytë rezultatin me anë të Hernandez.
Pas këtij barazimi skuadra vendase u vërsul me të gjitha forcat drejt portës së mysafirëve dhe pas disa aksioneve mirë të organizuara arriti të shënoj edhe dy gola, së pari në epërsi i kaloi Micolli në minutën e 86-të, ndërsa epërsin prej dy golave Palermos ja solli Pinila në minutën e 88-të.
Inter krejt qka arriti deri në fund të këtij takimi ishte goli i shënuar nga Diego Forlan në minutën e fundit.

-
» Maicon: “Kampionati yne fillon tani” (24.10.2011)
» Milito Beson: "Kthesa Jone Fillon Qe Ketu" (10.04.2011)
» Eto’o nuk rikthehet te Interi (14.10.2011)
» Eto’o te mbetet te Interi? 20-08-2011
» Ja Interi i ri i Gasperinit (14.09.2011)

Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::  Lajme / Info / Merkato / Lojtaret / Gjithçka Rreth Klubit Zikalter :: Lajme Fc.Inter-