Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare

PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

Juventus Deshton Ne Minuten e Fundit (24.04.2011)

Fc.Inter Albanian

Juventus Deshton Ne Minuten e Fundit  (24.04.2011) Empty
MesazhTitulli: Juventus Deshton Ne Minuten e Fundit (24.04.2011)   Juventus Deshton Ne Minuten e Fundit  (24.04.2011) EmptySat 23 Apr - 22:37

Juventus Deshton Ne Minuten e Fundit  (24.04.2011) 1bcff010

Juventusi nuk ka arritur të fitojë kundër Catanias në takimin e zhvilluar dje ne mbremje në Olimpico të Torinos, duke barazuar me rezultat 2-2.
Në minutën e 19-të të takimit u akordua penallti në favor të vendasve, ndërsa i saktë nga pika e bardhë ishte ikona e Juves, Alessandro Del Piero.
Kapiteni i Zonjës së Vjetër dyfishoi epërsinë në minutën e 38-të pas krosimit të Krasic duke shënuar golin e 184 në karrierë në Serie A, dhe kështu barazon rekordin me Gabriel Batistuta në listën e golashënuesve të të gjitha kohërave në Kampionatin italian.
Në pjesën e dytë të dyja skuadrat luajtën mirë duke krijuar raste, ndërsa mysafirët ishin më kërkues ndaj golit.
Një lëshim i mbrojtjes vendase i kushtoi Juves me gol, pasi Alejandro Gomez ngushtoi epërsinë në 2-1 (81’). Ndërkaq, më pas BardheZinjte humbën dy raste të shkëlqyera për të shënuar duke i dhënë shpresa për barazim Catanias deri në fund të takimit.
Dhe kështu ndodhi. Në minutat shtesë të takimit, mysafirët arritën ta barazojnë rezultatin pas një gjuajtje të lirë të Francesco Lodi, i cili shokoi Gigi Buffonin dhe tifozët në Torino.
Pas javës së 34, Juventusi gjendet 7 pikë larg vendit të katërt që e mban Lazio, ndërsa ky barazim shuan shpresat për kualifikim direkt per në Ligën e Kampionëve

-
» Julio Cesar: Ne Minuten e Fundit. Nje Goditje Ne Shpirt... (26.09.2010)
» Sneijder nga Twitter:"Fitorja e fundit dhe e rendesishme per vitin 2011" (22.12.2011)
» Mourinho: Juventus? "Kurrë nuk do ta drejtoja" (04.03.2011)
» Jonathan:Inter-Juventus ndeshje speciale (28.10.2011)
» CM.com - Vidal , Inter ne avantazh nga Juventus dhe Napoli (07.07.2011)

Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-