Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Maicon fitoj çmimin Samba d'Or(04.02.2011)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
eN
Co-Admin
Co-Admin
eN



Maicon fitoj çmimin Samba d'Or(04.02.2011) Empty
MesazhTitulli: Maicon fitoj çmimin Samba d'Or(04.02.2011)   Maicon fitoj çmimin Samba d'Or(04.02.2011) EmptyFri 4 Feb - 9:40

Maicon fitoj çmimin Samba d'Or(04.02.2011) Maicon001

Maicon mbrojtësi i Inter fitoj cmimin Samba d'Or të shtunën, qe i jepet lojtarit më te mirë brazilian në Evropë për vitin 2010, dhe 29-vjeçari ishte i kënaqur qe e fitoj kete cmim

"Është një nder për të marrë këtë çmim,sepse simbolizon bashkimin mes Brazil dhe Evropës," tha ai në qendrën e trajnimit Gentile Appiano këtë mëngjes.

"Mbi të gjitha, për këtë çmim, që unë duhet të falenderoj eshte ekipi, gjithashtu pa ndihmën e tyre unë nuk do të fitoja asgje. Vetëm nuk mund të fitosh asgjë.

Maicon ka luajtur një rol të rëndësishëm në sezonin e trefishtë te Nerazzurri suksesin e fundit, por kishte një fillim te pafate për sezonin 2010-11, duke paraqitur disa ndeshje relativisht të dobët.

"Personalisht, kjo është një kohë e mirë për mua. ndjehem mirë dhe dëmtimi është pas meje, kështu që unë shpresoj që të vazhdojë të bëjë me te miren dhe të arrijë suksese me Inter gjithashtu edhe me Brazili,"vazhdoi ai.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Maicon fitoj çmimin Samba d'Or(04.02.2011)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kharja:Fitoj Milani,sdo te thote se fitoj me e mira (09/05/2011)
» Inter 3-2 Genoa: Samba Zikalter Nuk Ndalet (12.01.2011)
» Materazzi:Inter duhet te fitoj (27.09.2011)
» Sanchez: "Dua Te Fitoj Ne Itali. Gjithcka Varet Nga Udinese" (31.05.2011)
» Fabio Pecchia:Interi do te fitoj kunder Lecce (20.03.2011)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::  Lajme / Info / Merkato / Lojtaret / Gjithçka Rreth Klubit Zikalter :: Lajme Fc.Inter-
Kërce tek: