Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare

PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

Inter 3-2 Genoa: Samba Zikalter Nuk Ndalet (12.01.2011)

Fc.Inter Albanian

Inter 3-2 Genoa: Samba Zikalter Nuk Ndalet  (12.01.2011) Empty
MesazhTitulli: Inter 3-2 Genoa: Samba Zikalter Nuk Ndalet (12.01.2011)   Inter 3-2 Genoa: Samba Zikalter Nuk Ndalet  (12.01.2011) EmptyWed 12 Jan - 11:07

Inter 3-2 Genoa: Samba Zikalter Nuk Ndalet  (12.01.2011) B5d1c910

Ekipi zikalter ka arritur nje fitore me rezultatin 3-2 perballe Genoas qe dukej mese e motivuar. Nderkohe qe tekniku i ri Leonardo ka shenuar fitoren e tij te 3-te ne ndeshjen e 3-te nen drejtimin zikalter. Ka qene kamerunasi Eto'o i pari qe ka hapur serine e golave per ekipin Zikalter ne minuten e 15' pak minuta me vone ishte serisht ai qe dyfishoi rezultatin per ekipin Zikalter. Me fillimin e pjeses se dyte ka ardhur dhe nje penallti e fituar per Genoa e shnderruar ne gol nga Kharja. Mariga ka qene ai qe ka shenuar golin e 3-te per Zikaltrit ndersa goli i fundit per kete ndeshje, i 2-ti per Genoan eshte shenuar nga Sculli.

Inter: 12 Castellazzi; 13 Maicon (43' st 24 Rivas), 15 Ranocchia, 23 Materazzi, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 4 Mariga; 11 Muntari (13' st 88 Biabiany); 27 Pandev, 9 Eto'o (25' st 20 Obi).
Ne Dispozicion: 21 Orlandoni, 6 Lucio, 22 Milito, 40 Nwankwo.
Trajner: Leonardo.

Genoa: 73 Scarpi; 18 Rafinha, 3 Dainelli, 24 Moretti, 4 Criscito; 29 Jelenic (1' st 20 Mesto), 33 Kucka, 42 Veloso, 11 Kharja (18' st 8 Palacio); 25 Boakye, 17 Rudolf (17' st 14 Sculli)
Ne Dispozicion: 88 Perin, 7 Ross, 36 Zuculini, 77 Milanetto.
Trajner: Davide Ballardini

Arbiter: Nicola Pierpaoli di Firenze
Kartona Te Verdhe: 9' st Ranocchia, 12' st Muntari. Kohe Shtese: 1'-3'

-
» Inter-Genoa: Shume Konfirmime Per Leo-n (06.03.2011)
» Genoa-Inter rrezikon te mos luhet (04.11.2011)
» Inter-Genoa: Arbiter Carmine Russo (03.03.2011)
» Palacio-Pandev : Shkembim mes Inter dhe Genoa (08.06.2011)
» Nuk Ndalet Castaignos. Goli i 15 Sezonal (15.05.2011)

Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::  Lajme / Info / Merkato / Lojtaret / Gjithçka Rreth Klubit Zikalter :: Lajme Fc.Inter-