Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare

PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

Balotelli: Shenon Ne Debutimin e Tij Tek Manchester City (20.08.2010)

Fc.Inter Albanian

Balotelli: Shenon Ne Debutimin e Tij Tek Manchester City  (20.08.2010)  Empty
MesazhTitulli: Balotelli: Shenon Ne Debutimin e Tij Tek Manchester City (20.08.2010)    Balotelli: Shenon Ne Debutimin e Tij Tek Manchester City  (20.08.2010)  EmptyThu 19 Aug - 12:39

Balotelli: Shenon Ne Debutimin e Tij Tek Manchester City  (20.08.2010)  01230610

Roberto Mancini bëri tre ndryshime pasi ekipi i tij dështoi të tregojë shkëlqim në barazimin e vikendit ndaj Tottenhamit, duke nxjerrë në 11-shen startuese Adebayor, Pablo Zabaleta, dhe Joleon Lescott.

Anglezët patën posedimin dhe kontrollin e ndeshjes, por nuk arritën të shënojnë gjatë pjesës së parë të takimit. Megjithatë inkuadrimi i Balotellit në minutën e 57-të të ndeshjes, i cili zëvendësoi Gareth Barryn, i dha dimenzione tjera sulmit të Cityt

Pasi dështoi pesë minuta më herët (67’), në minutën e 72-të të ndeshjes 20-vjeçari italian shndërroi në gol një harkim të ulët të Emmanuel Adebayor, që doli të ishte edhe goli i fitores për Cityn.

Ndeshja e kthimit e vlefshme për kualifikim në fazën grupore të Europa League do të zhvillohet javën e ardhshme në Manchester.

-
» Pirelli Cup 2010: Inter 3-0 Man.City (01.08.2010)
» City interesohet për Maicon (30.07.2010)
» City Oferte Marramendese Per Torresin (25.09.2010)
» Raiola: Balotelli te City, Ibra te Milani 21.07.10
» Inter - Manchester City: Arrihet Marreveshja Per Balotellin (26.07.2010)

Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-