Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Escalettes: Anelka të mos luajë më për Francën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
tifo_ultras
Co-Admin
Co-Admin
tifo_ultras



Escalettes: Anelka të mos luajë më për Francën  Empty
MesazhTitulli: Escalettes: Anelka të mos luajë më për Francën    Escalettes: Anelka të mos luajë më për Francën  EmptySun 4 Jul - 1:59

Escalettes: Anelka të mos luajë më për Francën  Article-0-02B77455000005DC-25_306x429


Presidenti në largim i Federatës franceze të Futbollit, Jean-Pierre Escalettes, ka thënë se Nicolas Anelka nuk duhet të luajë kurrë më për kombëtaren franceze.

Anelka ishte një nga shkaktarët e ‘skandalit francez’ në Afrikën e Jugut gjatë Botërorit, që e dërgoi Francën drejt përçarjes dhe eliminimit të parakohshëm.
“As unë, e as pasardhësi im, e as përzgjedhësi i ardhshëm nuk do ta harrojë atë që ndodhi dhe ne të gjithë do të përkujdesemi që ai të mos luajë më për Francën”.
“Unë kam folur deri tani me pak dijeni, por një lojtar më ka thënë se situata ishte më e keqe se sa që ishte raportuar, ndërsa unë menjëherë e dënova nxitësin”, ka thënë Escalettes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Escalettes: Anelka të mos luajë më për Francën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sky:Chivu do të luajë, Leo mendon per 4-2-3-1 (31.03.2011)
» A. Elefant: "Lucio Don Te Luaje. Sot 0k Per Moten" (13.03.2011)
» Berti: "Zanetti Mund Te Luaje Edhe Per 4 Vjet Te Tjera..." (10.05.2011)
» Sneijder: "Sonte Do Te Luaje Interi i Vertete". Premier League? "Kam Nje Kontrate" (15.03.2011)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-
Kërce tek: