Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Hamdi Salihi,oferta nga Ukraina 29.05.2010

Shko poshtë 
AutoriMesazh
tifo_ultras
Co-Admin
Co-Admin
tifo_ultras



Hamdi Salihi,oferta nga Ukraina 29.05.2010 Empty
MesazhTitulli: Hamdi Salihi,oferta nga Ukraina 29.05.2010   Hamdi Salihi,oferta nga Ukraina 29.05.2010 EmptySat 29 May - 6:24

Hamdi Salihi,oferta nga Ukraina 29.05.2010 Salihi

Tiranë, 29 maj - Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Hamdi Salihi kërkohet nga një skuadër e kampionatit ukrainas. Burime pranë futbollistit të Rapidit të Vjenës së Austrisë konfirmuan se bëhet fjalë për një nga ekipet kryesore ukrainase, megjithëse nuk përmendet emri i skuadrës. Një menaxher nga Ukraina ka qenë i pranishëm në stadiumin e Podgoricës për të ndjekur miqësoren midis Malit të Zi dhe Shqipërisë më 25 maj.
Në këtë ndeshje Salihi nuk ka qenë shumë aktiv, pasi Kuzhe e vendosi disi jashtë pozicionit të tij të zakonshëm. Por, arriti të shënojë një gol spektakular në pjesën e dytë, që i dha edhe fitoren kuqezinjve. Interesi për shkodranin ka lindur kohë më parë, pas sezonit të mirë që ka bërë me Rapidin e Vjenës këtë vit.
Megjithatë, duket e vështirë austriakët të lënë të lirë 26-vjeçarin, sidomos pas mbylljes që i bëri sezonit me tre gola në ndeshjen e fundit. Si shkruan gazeta elektronike Start, ende nuk ka asnjë ofertë konkrete, por nëse nga Rapidi vihet një çmim i arsyeshëm, destinacioni i ardhshëm i bomberit shkodran mund të jetë Ukraina.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Hamdi Salihi,oferta nga Ukraina 29.05.2010
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Aurelio, kam shum oferta nga Serie A 27.05.2010
» Salihi, Serisht Gol Me Rapidin (24.04.2011)
» Cerezo: Nuk ka oferta për Forlan
» Moratti pret oferta për Balotellin
» Refuzohen tri oferta për Lorik Canën

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-
Kërce tek: