Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare

PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

Gol i Torres Ne Fitoren e Chelseat (24.04.2011)

Fc.Inter Albanian

Gol i Torres Ne Fitoren e Chelseat  (24.04.2011) Empty
MesazhTitulli: Gol i Torres Ne Fitoren e Chelseat (24.04.2011)   Gol i Torres Ne Fitoren e Chelseat  (24.04.2011) EmptySat 23 Apr - 22:43

Gol i Torres Ne Fitoren e Chelseat  (24.04.2011) F10

Me rezultat bindës prej 3-0, Chelsea ka arritur te mposhte West Ham ne diten e djeshme, ndërsa më në fund Fernando Torres ka arritur të shenoje golin e tij te parë me fanellën e Chelseat.

Pas një kombinimi të Didier Drogba dhe Ashley Cole, Frank Lampard zhbllokoi rezultatin në fund të pjesës së parë (44’).
Fernando Torres ka arritur ta thyejë tabunë duke realizuar gol në këtë ndeshje (84’), pas nje assisti të Nicolas Anelka.
Rezultatin përfundimtar të takimit e vendosi Florent Malouda, pas nje assisti nga Torres në minutat shtesë (90’ +2).
Pas kësaj fitoreje, Chelsea ruan vendin e dytë në tabelë dhe duket se do tentoje ti afrohet sa me shume Man. Unitedit te vendit te pare, kur kanë mbetur edhe katër javë nga fundi.

-
» Liverpooli refuzon ofertën e Chelseat për Torres
» Arshavin drejt Chelseat (27.01.2011)
» Del Piero i kënaqur me fitoren ndaj Lyonit
» Dalglish: Torres nuk do të largohet
» Moratti: "Sezon Qe Meriton Noten 7. Me Fitoren ne Kupen e Italise..." (02.06.2011)

Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-