Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Besnik Hasi,refuzon të drejtoj Cercle Brugge 28.05.2010

Shko poshtë 
AutoriMesazh
tifo_ultras
Co-Admin
Co-Admin
tifo_ultras



Besnik Hasi,refuzon të drejtoj Cercle Brugge 28.05.2010 Empty
MesazhTitulli: Besnik Hasi,refuzon të drejtoj Cercle Brugge 28.05.2010   Besnik Hasi,refuzon të drejtoj Cercle Brugge 28.05.2010 EmptyFri 28 May - 7:36

Besnik Hasi,refuzon të drejtoj Cercle Brugge 28.05.2010 Besnik

Prishtinë, 28 maj - Besnik Hasi ka refuzuar ofertën e zyrtarëve të klubit Cercle Brugge për të marrë drejtimin e kësaj skuadre. 38-vjeçari ishte zgjidhja e parë e Kryesisë së klubit për të zëvendësuar trajnerin Glen de Boeck që dha dorëheqjen javën e kaluar. Menjëherë pas dorëheqjes së tij, drejtuesit e Cercles kanë kontaktuar Hasin. Pas refuzimit të Hasit, Cercle për trajner ka zgjedhur Bob Peetersin. Ai është zyrtarizuar të enjten. Kosovari Hasi është ndihmëstrajner i parë në klubin më të madh belg, Anderlecht.
"Unë isha kandidati i parë për trajner të Cercles. Drejtuesit e këtij klubi më kanë kontaktuar para katër ditësh. Natyrisht, interesimi i tyre më nderon, por unë kohë më parë kam vazhduar edhe për dy vite kontratën me Anderlechtin. Për këtë arsye kam refuzuar ofertën e tyre. Kundër largimit tim eventual ishin edhe drejtuesit e Anderlechtit. Unë planifikoj që edhe dy vite të mbetem në Anderlecht në cilësinë e ndihmësit të parë e më pas të shohim. Oferta do të ketë edhe në të ardhmen. Në Anderlecht jam duke mësuar shumë", ka thënë Hasi të enjten për gazetën. Ai në Cercle e mbylli karrierën si futbollist. Për këtë skuadër luajti në edicionin 2007\\2008. Më pas iu bashkua shtabit teknik të Anderlechtit.
Hasi këtë edicion me Anderlechtin ka fituar titullin e kampionit të Belgjikës. Si futbollist ka luajtur edhe për Anderlechtin, Genkun e Lokerenin në Belgjikë. Karrierë ka bërë edhe në Gjermani, Kroaci e Kosovë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Besnik Hasi,refuzon të drejtoj Cercle Brugge 28.05.2010
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mourinho: Smundem Ta Drejtoj Portugaline Per Keto 2 Ndeshje (18.09.2010)
» Bogdani refuzon Chievon 04.06.2010
» Bochumi refuzon të shesë Mavrajn 28.05.2010
» Capello refuzon të këndojë himnin e Anglisë 27.05.2010
» Hodgson refuzon t’i kritikojë lojtarët

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-
Kërce tek: