Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Thiago Silva:Leonardo kishte të drejtë për të kaluar në Inter (02.04.2011)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
eN
Co-Admin
Co-Admin
eN



Thiago Silva:Leonardo kishte të drejtë për të kaluar në Inter (02.04.2011) Empty
MesazhTitulli: Thiago Silva:Leonardo kishte të drejtë për të kaluar në Inter (02.04.2011)   Thiago Silva:Leonardo kishte të drejtë për të kaluar në Inter (02.04.2011) EmptyFri 1 Apr - 21:55

Thiago Silva:Leonardo kishte të drejtë për të kaluar në Inter (02.04.2011) Thiago-silva_633806613432197500




Mbrojtësi i Milanit Thiago Silva nuk strehon pasi do te kete perballe ish-trajnerin e tij Leonardo.

Leonardo kaloi 13 vjet si lojtar me Milan dhe trajner i ekipit të parë, por pas disa mos marrveshjeve me president Silvio Berlusconi u largua nga klubi. Ai më vonë u shfaq për të marrë rivalin Interin pas largimit të Benitez.

Silva i tha Eurosport: "Nuk kam asgjë kundër tij dhe unë mendoj se ishte vendim i drejtë të pranojë ofertën e Interit. Ai është ende në fillim të karrierës së tij si tranjere dhe kjo eksperienc mund ti sherbej.

"Unë kam qenë i lumtur më Leonardo. Në fund të fundit, ai nuk ishte ai i cili dëshironte të largohej. Një muaj më vonë, ai mori një ofertë nga ana e rivalve. Nuk ka asnjë arsye për të qëndruar pa punë, kur një herë në jete te vjen nje mundësi e mir. "

Silva pranon që lëvizja Leonardo për të Nerazzurret ka mërzitur disa adhurues, por nuk duhet të harruar puna e tij si një lojtar i Rossonerve.

"Ai ka bërë aq shumë për Milanin, por unë jam i sigurt se do të ketë disa fishkellima kundër tij. Unë gjithashtu e di se ai do të qëndroj i qetë dhe nuk do të të përgjigjet.. "

Komentet Silva vijnë përpara ndeshje Milan-Inter, me klubet e vendit te parë dhe të dytë në Serie A dhe duke luftuar për titullin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Thiago Silva:Leonardo kishte të drejtë për të kaluar në Inter (02.04.2011)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjithcka Gati Per Juve-Inter. Leo Konfirmon 11-tshen e Javes Se Kaluar (13.02.2011)
» Julio Cesar: Ibra ? Do kishte qene nje turp nese do kishte luajtur ne derbi (26.03.2011)
» Leonardo perseri ne Inter? (07.09.2011)
» Inter , Ruset e pelqejne Thiago Motta (04.06.2011)
» Inter, ceshtja Thiago Motta: nuk do i kete pelqyer Prandellit (16.04.2011)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::  Lajme / Info / Merkato / Lojtaret / Gjithçka Rreth Klubit Zikalter :: Lajme Fc.Inter-
Kërce tek: