Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Leonardo: Nuk është derbi im (01.04.2011)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
eN
Co-Admin
Co-Admin
eN



Leonardo: Nuk është derbi im (01.04.2011) Empty
MesazhTitulli: Leonardo: Nuk është derbi im (01.04.2011)   Leonardo: Nuk është derbi im (01.04.2011) EmptyFri 1 Apr - 2:47

Leonardo: Nuk është derbi im (01.04.2011) Leonardoe


Derbi i parë i Leonardos si zikaltër nuk është dhe aq i veçantë për të.

“Të thuash që kjo ndeshje është derbi i Leonardos më duket e tepërt. Edhe kur isha vetë lojtar dhe tani që jam trajner mendoj se janë lojtarët protagonistët e ndeshjes”, u shpreh ish-lojtari dhe trajneri i Milanit në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Milan-Inter të ditës së nesërme.

Më tej, tekniku i Interit shtoi: “Trajneri ka rolin e tij. Do të kem emocionet e mia sepse nuk do të harroj kurrë atë që kam përjetuar, por do t’i mbaj për vete. Gjithsesi, kjo nuk do të jetë ndeshja ime. Jam shumë i lidhur me personat që punojnë tek Interi, por asnjëherë nuk harroj atë që kam kaluar tek Milani.”

“Për mua futbolli është gëzim dhe jam i lumtur që po përjetoj këtë situatë”, përfundoi trajneri brazilian i Interit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Leonardo: Nuk është derbi im (01.04.2011)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Motta:Real Madrid-Barcelona është derbi me i madhe se sa derbi Milan-Inter (02.04.2011)
» Eto’o: Derbi nuk është vendimtar (02.04.2011)
» Materazzi:Derbi i Milanos eshte "ndeshja e të gjitha ndeshjeve" (02.04.2011)
» Rikthimi i Special One eshte i gjithi per tu rikonstruktuar:ja cila eshte situata (17/04/2011)
» Moratti per shkembimin Kaka-Maicon:Kjo nuk është e vërtetë,eshte nje genjeshter (06.06.2011)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::  Lajme / Info / Merkato / Lojtaret / Gjithçka Rreth Klubit Zikalter :: Lajme Fc.Inter-
Kërce tek: