Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Nerazzurët afrohen në vetëm dy pikë me liderin Milan (20.03.2011)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
eN
Co-Admin
Co-Admin
eN



Nerazzurët afrohen në vetëm dy pikë me liderin Milan (20.03.2011) Empty
MesazhTitulli: Nerazzurët afrohen në vetëm dy pikë me liderin Milan (20.03.2011)   Nerazzurët afrohen në vetëm dy pikë me liderin Milan (20.03.2011) EmptySun 20 Mar - 5:02

Nerazzurët afrohen në vetëm dy pikë me liderin Milan (20.03.2011) 53734349430012011154755



Lufta për titull në Serie A është hapur pas fitores minimale të Interit ndaj Lecces në Giuseppe Meazza, duke bërë kështu që Nerazzurët të afrohen në vetëm dy pikë me liderin Milan, para derbit që pritet ta vendosë titullin, Derbi della Madonnina.

Interi ishte dominues nga fillimi i takimit, por një Lecce e organizuar në mbrojtje ua mohoi Nerazzurëve golin në pjesën e parë.

Vetëm në fraksionin e dytë realizojnë Nerazzurët dhe atë në mënyrë mjaft kontraverse, kur Giampaolo Pazzini ndali me krah topin për të shënuar për 1-0 dhe fitoren e madhe të Interit.

Interi me këtë fitore ka 60 pikë, dy më pak se lideri Milan . Interi do ta ketë rastin për ta shijuar kreun pas një kohe të gjatë kur të takohet me Milanin më 2 prill në derbin më të madh lokal në botë, Derbi della Madonnina.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nerazzurët afrohen në vetëm dy pikë me liderin Milan (20.03.2011)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::  Lajme / Info / Merkato / Lojtaret / Gjithçka Rreth Klubit Zikalter :: Lajme Fc.Inter-
Kërce tek: