Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Messi krenar që tejkaloi Ronaldon

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Emirmimi
Anëtar
Anëtar
Emirmimi



Messi krenar që tejkaloi Ronaldon Empty
MesazhTitulli: Messi krenar që tejkaloi Ronaldon   Messi krenar që tejkaloi Ronaldon EmptySun 6 Feb - 7:34

Messi krenar që tejkaloi Ronaldon F.0206121922964_m
Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi ishte tejet i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në fitoren prej 3-0 ndaj Atletico Madridit, por më shumë se për këtë, ‘el Messiah’ u shpreh krenar me rekordin e thyer të Alfredo Di Stefanos me fitoren e 16-të të arritur radhazi.

“Ne jemi krenar që kemi tejkaluar dikë si Di Stefanon. Nëse kanë kaluar 50 vjet që ky record nuk është thyer, atëherë kjo është për shkak se ai ishte i komplikuar dhe tani kemi mposhtur një ekip të vështirë në situatë të rëndë, që i bëri ata më të rrezikshëm”, theksoi Messi.

Messi është edhe zyrtarisht golashënuesi më i mirë në La Liga me 24 gola, duke e tejkaluar Ronaldon, gjë për të cilën shprehet: “Kjo është ndër brengat e mia më të vogla, me rëndësi është që po vazhdojmë së fituari dhe të sigurohemi që të mos lëshojmë pikë sepse gjithmonë aty është Reali”.

“Reali në finale të Coppa del Rey? La Liga është më e rëndësishme, më pas Liga e Kampionëve, ndërsa më vonë do të mendojmë për finalen Kupës së Mbretit”, përfundoi Messi[center]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Messi krenar që tejkaloi Ronaldon
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Messi: Nuk ka duel personal me Ronaldon
» Ramos zgjedh Ronaldon para Messit
» Berluskoni: Për Ronaldon do të bëja një çmenduri (20.05.2010)
» Zanetti: Krenar qe jam tek Inter
» Castellazi: Krenar që jam nerazzur 19.6.10

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-
Kërce tek: