Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Interi drejt kreut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
eN
Co-Admin
Co-Admin
eN



Interi drejt kreut Empty
MesazhTitulli: Interi drejt kreut   Interi drejt kreut EmptyThu 3 Feb - 10:47

Interi drejt kreut Blogimg5295737572010042


Interi ka rikthyer edhe atë avantazh të vogël të ngushtuar në krahasim me liderin Milan pas fitores ndaj Barit në San Nicola, një triumf mjaft i vështirë ky për zi kaltrit edhe pse rezultati ishte 3-0.

Ndeshja në disa momente ishte shumë e barabartë, me Interin që kishte dominimin në posedim të topit.

Sidoqoftë, në debutimin e tij të parë të plotë në fanellën e Interit, Houssine Kharja ua siguroi fitoren Nerazzurëve me anë të golit të shënuar (70’) pas një aksioni të tij të organizuar së bashku me Samuel Eto’on.

Sa për t’i dhënë formë fitores dhe për t’ua mbyllur gojën kritikëve, Interi e shënoi edhe golin e dytë në këtë takim me anë të kujt tjetër pos sulmuesit më të mirë italian, Giampaolo Pazzinit (90’ +4) për 2-0. Verdiktin përfundimtar këtij takimi i dha i rikthyeri nga lëndimi Wesley Sneijder për 3-0 me asistimin e transferit të ri njëherit njeriut të ndeshjes, Houssine Kharja.

Interi me këtë fitore ngjitet në pozitën e katërt me 41 pikë, shtatë më pak se lideri Milan, por Nerazzurët kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Interi drejt kreut
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lucio drejt Malaga? (06.06.2011)
» Thiago Motta Drejt Konfirmimit (19.10.2010)
» Samuel Eto'o Drejt Nje Rekordi Te Ri (17.03.2011)
» Andrea Ranocchia drejt mosaktivizimit (21.03.2011)
» Zanetti Drejt Kuotes 1000... (04.05.2011)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::  Lajme / Info / Merkato / Lojtaret / Gjithçka Rreth Klubit Zikalter :: Lajme Fc.Inter-
Kërce tek: