Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare

PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

Inter 5-2 Parma: Triplete e Stankovic, Rikthimi i Mottes (28.11.2010)

Fc.Inter Albanian

Inter 5-2 Parma: Triplete e Stankovic, Rikthimi i Mottes  (28.11.2010) Empty
MesazhTitulli: Inter 5-2 Parma: Triplete e Stankovic, Rikthimi i Mottes (28.11.2010)   Inter 5-2 Parma: Triplete e Stankovic, Rikthimi i Mottes  (28.11.2010) EmptySun 28 Nov - 2:33

Inter 5-2 Parma: Triplete e Stankovic, Rikthimi i Mottes  (28.11.2010) F1704611

Ekipi Zikalter ka arritur te fitoje me nje rezultat te thelle kunder Parmes ne shtepi. 5-2 ka qene rezultati i ndeshjes se 14^ te Serie A 2010-2011, ndeshje qe do te jete e fundit ne shtepi per kete vit per Zikalterit e Benitez. Ka qene ekipi i Parmes qe ka arritur te kaloje e para ne avantazh me Crespon por shume shpejt ka ardhur barazimi i rezultatit me ane te Stankovic ne minuten e 17', ne te 19' ka ardhur dhe goli i dyte per Zikaltrit po me Stankovic ne minuten e 19'. Per thellimin e rezultatit ne 3-1 do te mendonte Cambiasso ne te 22' pas nje krosi ne zone. Goli i 2-te per Parmen ka ardhur perseri nga Crespo, rezultat qe do te perfundonte pjesa e pare e takimit. Ne minuten e 70' te pjeses se dyte do te mendonte Thiago Motta per ti cuar shifrat e takimit ne 4-1 dhe me pas do te ishte perseri Stankovic 2 minuta me vone qe do te arrinte nje triplete te tijen ne kete ndeshje dhe do te vuloste shifrat e takimit ne 5-2.

Inter: 12 Castelazzi; 2 Cordoba, 6 Lucio, 23 Materazzi, 4 Zanetti; 5 Stankovic, 19 Cambiasso; 88 Biabiany, 10 Sneijder, 39 Santon; 27 Pandev.
Ne Dispozicion: 21 Orlandoni, 8 Thiago Motta, 31 Alibec, 34 Biraghi, 36 Benedetti, 40 Nwankwo, 57 Natalino.
Trajner: Rafael Benitez

Parma: 83 Mirante; 5 Zaccardo, 29 Paletta, 6 Lucarelli, 3 Antonelli; 7 Candreva, 10 Dzemaili, 18 Gobbi; 21 Giovinco, 9 Crespo, 13 Angelo.
Ne Dispozicion: 1 Pavarini, 22 Ze Eduardo, 24 Paci, 26 Pisano, 51 Della Fiore, 80 Valiani, 86 Bojinov.
Trajner: Pasquale Marino

Arbiter: Antonio Giannoccaro (sez.arbitrale di Lecce)

Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::  Lajme / Info / Merkato / Lojtaret / Gjithçka Rreth Klubit Zikalter :: Lajme Fc.Inter-