Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Xavi: Cesc, i huazuar te Arsenali

Shko poshtë 
AutoriMesazh
bukxy juve
Anëtar
Anëtar
bukxy juve



Xavi: Cesc, i huazuar te Arsenali  Empty
MesazhTitulli: Xavi: Cesc, i huazuar te Arsenali    Xavi: Cesc, i huazuar te Arsenali  EmptyTue 20 Jul - 23:45



Mesfushori i Barcelonës, Xavi, sigurisht se do të nervozojë tej mase drejtuesit e Arsenalit, e në veçanti Arsene Wengerin me komentet e tij të fundit, ku thotë se Fabregas është vetëm i huazuar te Arsenali.


“Ne e dimë se Cesc dëshiron të vijë këtu për sezonin që do të fillojë së shpejti, por ndoshta nuk ka kohë për Barcelonën dhe Arsenalin që të arrijnë marrëveshje. Arsenali duhet të kuptojë se vetëm është duke e shtyrë një gjë të paevitueshme. Nëse nuk do ta transferojmë këtë verë, atëherë Arsenali do ta ketë atë edhe një vit si huazim, sepse nuk ka asgjë që mund të bëjnë për të ndalur transferimin e tij verën e ardhshme”.
“Njerëzit e Fabregas kanë kohë një sezon të tërë për të shkëputur kontratën nga Arsenali dhe transferimi do të ndodhë jo më larg se verën e ardhshme. Nuk jam dorëzuar në atë se mund të vijë këtë verë, por nëse nuk vjen, do të jetë vetëm edhe një vit më shumë kur ai të kthehet në shtëpi”.
“Ne kemi qenë me të për pesë javë në Afrikën e Jugut dhe ai e ka bërë të qartë se dëshiron të jetë në Barcelonë. Por, ai në asnjë mënyrë nuk dëshiron të bëjë ndonjë gjë që do të ofendojë tifozët e Arsenalit. Dhe kjo është arsyeja pse ndoshta duhet të presim edhe një vit”, ka thënë Xavi për The Daily Express.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Xavi: Cesc, i huazuar te Arsenali
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vermaelen: Cesc e ka Barcën në ADN
» Xavi: Mourinho na jep motivim 16.07.2010
» Barca pranë marrëveshjes për Cesc
» Balotelli: Më pëlqen Arsenali 30.6.10
» Rodallega: Kam ofertë nga Arsenali 28.05.2010

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-
Kërce tek: