Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Cannavaro: Capello ta ‘likuidojë’ Terryn

Shko poshtë 
AutoriMesazh
tifo_ultras
Co-Admin
Co-Admin
tifo_ultras



Cannavaro: Capello ta ‘likuidojë’ Terryn  Empty
MesazhTitulli: Cannavaro: Capello ta ‘likuidojë’ Terryn    Cannavaro: Capello ta ‘likuidojë’ Terryn  EmptySun 18 Jul - 6:03

Cannavaro: Capello ta ‘likuidojë’ Terryn  Article-0-025756B200000578-842_468x324


Ish-kapiteni i Italisë, Fabio Cannavaro, duket se ka kohë të merret me punët e të tjerëve, pasi që ka paralajmëruar John Terryn për rrezikun qe e pret nga ‘sëpata’ e ‘Don Fabios’.


“Për mendimin tim, John Terry nuk do të jetë në kombëtaren angleze. Po nuk e dëgjove Capellon, atëherë për ty nuk do të dëgjohet më, pasi që ai nuk dëshiron t’i shkatërrohet kampionati”.
“Ishte vendim absolutisht korrekt që Federata Angleze e Futbollit (FA) vendosi ta mbante Capellon. Ai tani mund ta bëj këtë ekip të Anglisë për vete dhe për mua ata janë favoritë për Euro 2012”.
“Nuk dua të flas për Capellon, por do të isha i befasuar nëse pesë lojtarë nga formacioni startues ndaj Gjermanisë do të luanin në Euro 2012. Për mua, dy lojtarët e vetëm të cilët e kan pozitën e garantuar në formacionin startues për Euro 2012 janë Ashley Cole dhe Wayne Rooney. Më pas Capello ka kohë ta ndërtoj ekipin dhe ndoshta do të jetë ekip më pak i njohur se sa në Botëror. Edhe Spanja do të jetë aty, por nëse Capello nxehet, atëherë Anglia do të sheh se pse bëri mirë që e mbajti Capellon”, deklaroi Cannavaro.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cannavaro: Capello ta ‘likuidojë’ Terryn
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Cannavaro: Nuk shkova te Al-Ahli për para
» Cannavaro ftese Ronaldinhos per tek Al Ahli (30.12.2010)
» Cannavaro: Humbja nga Meksika ishte stërvitje 04.06.2010
» Capello kërkon falje
» Capello publikon vlerësimin e lojtarëve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-
Kërce tek: