Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Van Persie: Jam lodhur nga loja e Arsenalit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
tifo_ultras
Co-Admin
Co-Admin
tifo_ultras



Van Persie: Jam lodhur nga loja e Arsenalit  Empty
MesazhTitulli: Van Persie: Jam lodhur nga loja e Arsenalit    Van Persie: Jam lodhur nga loja e Arsenalit  EmptySun 18 Jul - 5:58

Van Persie: Jam lodhur nga loja e Arsenalit  Robin-van-persie-001


Sulmuesit të Arsenalit, Robin van Persie, duket t’i ketë ardhur në maje të hundës loja e Arsenalit, pasi që ai mendon se nuk ka dobi nga loja e bukur nëse mungojnë rezultatet.

“Njerëzit na kritikuan për stilin tonë të lojës. Nuk ishte dhe aq lojë e mirë me Holandën. Por, pyetja ime është: Të arrini në finale me lojë të shëmtuar apo të eliminoheni në rrethin e parë me lojë të bukur, cilën do ta zgjidhnit?”.
“Pak para se Franca t’i paketonte valixhet, Patrick Vieira më kishte thënë se nuk ka nevojë të luajmë lojë të bukur në fazën grupore, e as në rrethin e dytë. Më vonë ne duhet të arrijmë nivelin më të lartë si ekip dhe këtë e bëmë pikërisht ndaj Brazilit, ku ishim të shkëlqyer”.
“Unë e di se sa e vështirë është të luash futboll të bukur dhe të mos marrësh rezultatet të cilat i dëshiron. Unë e shoh këtë te Arsenali më shpesh se që kam dëshirë. Kur luajmë ndaj Boltonit apo Blackburnit, ne e dominojmë lojën, luajmë futboll sulmues, kurse ata shënojnë gola nga rivënie pa lidhje anësore apo nga korneri. Më pas, e përfundojmë ndeshjen duke i ndjekur ata. Kritikat që i morëm si Holandë i mësova nga ato që i marrim te Arsenali. Ishte një finale. Ju nuk dorëzoheni pa luftuar, apo jo?”, deklaroi Van Persie për Daily Mail.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Van Persie: Jam lodhur nga loja e Arsenalit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Daily Star : Motta i thote jo Arsenalit , deshiron te mbetet ne Inter (11.07.2011)
» Loja Milioner...Provoje Dhe Ti Sa Njohuri Ke...
» Ibra: Jam lodhur nga spekulimet
» Poli:Eshte mire te rikthehesh tek loja (08.10.2011)
» Totti:Loja kundër Interit është shumë e rëndësishme

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-
Kërce tek: