Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Barcelona, me fitimin më të madh vjetor në histori

Shko poshtë 
AutoriMesazh
tifo_ultras
Co-Admin
Co-Admin
tifo_ultras



Barcelona, me fitimin më të madh vjetor në histori  Empty
MesazhTitulli: Barcelona, me fitimin më të madh vjetor në histori    Barcelona, me fitimin më të madh vjetor në histori  EmptyThu 1 Jul - 7:32


Barcelona, me fitimin më të madh vjetor në histori  FC%20Barcelona%20Crest

Drejtori financiar i Barcelonës, Xavier Sala i Martin, ka pohuar se rezultatet financiare të klubit nga viti i kaluar janë rekord i ri që ndonjëherë ndonjë klub ka arritur.


Barcelona regjistroi të ardhura vjetore prej 445 milionë eurosh, me një profit prej 11 milionë eurosh.
“Kjo shumë prej 445.5 milionë eurosh është rekord në histori të Barcelonës, ndërsa këto janë të ardhurat më të mëdha të prezantuara nga ndonjë entitet sportiv në ndonjë vend, duke përfshirë edhe SHBA-të. Është një ngritje prej 16 për qind, ndërsa është 10 për qind më shumë se sa kemi arritur dhe pasur në përgjithësi në kontekstin e krizës së përgjithshme”, ka thënë Sala i Martin.

Ai shtoi se një sponsor ka ofruar 22 milionë euro për Barcën që vetëm e vetëm ta mbajë logon e UNICEF në fanella për sezonin e ri.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Barcelona, me fitimin më të madh vjetor në histori
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Messi hyn në histori
» Hazard: E dua një klub të madh (16.05.2011)
» Torres: Liverpooli më i madh se Chelsea
» Shpëton Barcelona
» Sky: "Nje Inter i Madh, Vuan Dhe Fiton" (24.04.2011)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-
Kërce tek: