Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare

Co-Admin
Co-Admin
tifo_ultras

Argjentina 5-0 Kanada 25.05.2010 Empty
MesazhTitulli: Argjentina 5-0 Kanada 25.05.2010   Argjentina 5-0 Kanada 25.05.2010 EmptyMon 24 May - 13:13

Argjentina 5-0 Kanada 25.05.2010 Wc2006day08rodriguez

Në Foto Golashënusi i 2fishtë,Maxi Rodriguez

Kombëtarja argjentinase ka shkatërruar Kanadanë me rezultat 5-0, në ndeshjen me karakter miqësor dhe përgatitor para Kampionatit Botëror.

Maxi Rodriguez gjeti dy herë portën kanadeze, në minutat 16 dhe 32, për të vulosur që në fillim fitoren. I kërkuari nga Reali, Angel Di Maria, shënoi për 3-0 dhe pushimin e qetë në fund të pjesës së parë.
Carlos Tevez pas një pasimi të Higuainit e katërfishoi epërsinë (63’), ndërsa rezultatin përfundimtar e vuri Segio Aguero (71’).
Kjo fitore shton besimin e kombëtares argjentinase para Botërorit, sidomos kur merret parasysh kjo shkelje ndaj Kanadasë, e cila u dërrmua në pothuajse çdo statistikë.

-
» Champions League 2010-2011: Lista e Lojtareve Per Fazen e Pare (02.09.2010)
» Rekord i Ri Per Inter Me Cmimet e Lojtareve Me Te Mire Te Uefa Champions League 2009-2010 (27.08.2010)
» Triumfi Zikalter Ne Champions League 2009-2010 (27.08.2010)
» Pirelli Cup 2010: Inter 3-0 Man.City (01.08.2010)
» Prezantimi Koutinjos 20.07.2010

Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-