Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Ferguson: Mourinho më i mirë se Ancelotti 25.05.2010

Shko poshtë 
AutoriMesazh
tifo_ultras
Co-Admin
Co-Admin
tifo_ultras



Ferguson: Mourinho më i mirë se Ancelotti  25.05.2010 Empty
MesazhTitulli: Ferguson: Mourinho më i mirë se Ancelotti 25.05.2010   Ferguson: Mourinho më i mirë se Ancelotti  25.05.2010 EmptyMon 24 May - 13:06

Ferguson: Mourinho më i mirë se Ancelotti  25.05.2010 Mmffc




Bosi i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, ka thënë se Mourinho është trajner më i mirë se Carlo Ancelotti, pasi sipas skocezit, Mourinho ishte më inteligjent dhe frikësohej nga ekipi i tij.

“Jose është një djalosh inteligjent. Sa herë ai flet për mediat, ai e galvanizon ekipin. Ai ka efekt të paparë te lojtarët. Chelsea i sotëm nuk e ka rigjetur atë besimin e paluhatshëm edhe pse e ka fituar titullin”.
“Me Mourinhon, unë e kuptova që pas dy titujve të Chelseat, më është dashur të adoptoja përgatitjet e mia për ekipin tim, në mënyrë që të ishte kompetitiv më herët gjatë sezonit. Nuk mund t’ia lejoja vetes që Chelsea të na ikë larg. Sfida ndaj Mourinhos ishte një sfidë prej inteligjence, e besimit në vetvete. Më është dashur të hyja në këtë sfidë”, deklaroi Ferguson për L’Equipe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ferguson: Mourinho më i mirë se Ancelotti 25.05.2010
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-
Kërce tek: