Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Ancelotti kërkon lojë më fizike nga Blutë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TanInter
Co-Admin
Co-Admin
TanInter



Ancelotti kërkon lojë më fizike nga Blutë  Empty
MesazhTitulli: Ancelotti kërkon lojë më fizike nga Blutë    Ancelotti kërkon lojë më fizike nga Blutë  EmptyTue 28 Sep - 0:38

Ancelotti kërkon lojë më fizike nga Blutë  Carlo-ancelotti-2
Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti dëshiron që lojtarët e tij të zhvillojnë lojë më fizike, duke filluar nga ndeshja e sotme e Ligës së Kampionëve përballë Marseille.

“Fikizisht ne kemi humbur shumë përballje në ndeshjen e kaluar, por kemi shumë energji. Lojtari më i mirë i jonë ishte Ramires. Fizikisht ai nuk është shumë i lartë, por ai ka fuqi në zemrën e tij dhe kjo është gjëja më e rëndësishme”.

“Marseille do të shfrytëzojë qasje tjetër. Zakonisht ata nuk luajnë me lojtarë fizikë. Por nëse ne kemi nevojë, ne jemi në gjendje ta shfrytëzojmë fuqinë, edhe pse ne nuk e kemi bërë këtë në ndeshjen e kaluar”, ka thënë Ancelotti.

Chelsea pret sonte në San Siro ekipin e Marselle, pas dy disfatave radhazi, asaj si nikoqir i Newcastle United në kuadër të Kupës Carling, dhe asaj të fundit në Ligën Premier në udhëtim të Manchester City.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ancelotti kërkon lojë më fizike nga Blutë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ferguson kerkon Gotze,Mancini kerkon Nasri.Sneijder mbetet ne Inter ? (15/08/2011)
» Guardiola: Me këtë lojë jemi të dobët për Realin
» Analizohet forma fizike e Milito, Chivu dhe Ranocchia (29.03.2011)
» Napoli në lojë për Mexes (17.03.2011)
» Loje Me Foto Te Sportisteve Te Ndryshem

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-
Kërce tek: