Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Mascherano: Duhet të ruhem nga kartonët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TanInter
Co-Admin
Co-Admin
TanInter



Mascherano: Duhet të ruhem nga kartonët Empty
MesazhTitulli: Mascherano: Duhet të ruhem nga kartonët   Mascherano: Duhet të ruhem nga kartonët EmptyThu 16 Sep - 9:22

Mascherano: Duhet të ruhem nga kartonët N_20090801200328_mascherano_este_sabado_en_barcelona
Mesfushori i Barcelonës, Javier Mascherano, beson se ai nuk do të ketë problem t’i adaptohet futbollit spanjoll dhe tashmë po përshtatet me jetën në Primera Division.
“Nuk jam i shqetësuar, por duhet të jem i kujdesshëm të mos marr kartonë pas 20 minutash, pasi kjo ndikon në pjesën tjetër të lojës. Duhet të adaptohem, pasi kam kaluar shumë kohë në një ligë tolerante në kuptim të kontaktit fizik, dhe ndonjëherë harroni kur luftoni për top dhe duhet ta ndërpres këtë”.

“Por dua ta bëj të qartë se nuk kam qenë cak i arbitrave këtu, vetëm se futbolli këtu është ë ndryshe. Guardiola dëshiron që unë të luajë më shumë me top, pasi ndryshe nga futbolli anglez, mesfushorët defanziv luajnë rolin e tyre në përcjelljen e topin përpara. Ai gjithmonë më thotë për t’u pozicionuar dhe ta bëj veten të lirë, dhe ku duhet të jem kur ne bëjmë presion ndaj kundërshtarit”.

“Por vërtet nuk ka shumë dallime nga ajo çfarë gjithmonë kam bërë. Është pak a shumë e njëjta gjë, vetëm se duhet të luani një rol më të madh në lëvizjet konstruktive”, ka thënë Mascherano.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mascherano: Duhet të ruhem nga kartonët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mascherano pranë Interit?
» Milito: Mascherano lojtar i Interit
» Mascherano kërkon kalimin te Interi 24.07.10
» Mascherano do të refuzojë Interin për Barcën? 20.06.2010
» Alberti konfirmon:Inter-Tevez 99% ,Mascherano.... (15.04.2011)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-
Kërce tek: