Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumLatest imagesNdeshje LiveInteristatBetRegjistrohuidentifikimiKërko

 

 Milan tejkalon Interin me harxhime vjetore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
tifo_ultras
Co-Admin
Co-Admin
tifo_ultras



Milan tejkalon Interin me harxhime vjetore  Empty
MesazhTitulli: Milan tejkalon Interin me harxhime vjetore    Milan tejkalon Interin me harxhime vjetore  EmptyTue 7 Sep - 10:36



Milan tejkalon Interin me harxhime vjetore  Ibra


Milani raportohet se është para Interit me faturat e pagave në listën e klubeve italiane, shkruan La Gazzetta dello Sport.

La Gazzetta dello Sport ka bërë një studim të detajuar të harxhuesve më të mëdhenj italianë, me Milanin që tash mban kreun. Arritja e Robinhos dhe Zlatan Ibrahimovic ka rritur harxhimet e Rosonerëve, ndërsa largimi i Jose Mourinhos në anën tjetër ka ndihmuar uljen e harxhimeve të Interit.

Harxhimet e Milanit tash janë më të mëdhatë në Serie A me klubin e Silvio Berlusconit që harxhon në vit një shumë prej 130 milionë euro, e që është 10 milionë më shumë se Interi.

Juventusi është harxhuesi i tretë më i madh në Serie A me 100 milionë euro, pavarësisht largimit të lojtarëve me paga të larta si David Trezeguet dhe Diego.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Milan tejkalon Interin me harxhime vjetore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Inter dhe Milan në kërkim të Godin 03.06.10
» Veterano,Real Madrid 4-3 Ac Milan
» Dede afër transferimit në Milan
» Milan-Inter (Serie A, java e 18^)
» Milan, alarm ne mbrojtje (25.10.2010)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Intersitat.Com - Vendi ku takohen interistat shqiptare ::   Lajme & Info Nga Futbolli Neper Bote :: Lajme Te Ndryshme-
Kërce tek: